Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10739126



*

nr 1073 9126


ETCHING

signed. Billing, 3/50, Järnväg, subject: 39x31,


signerad. Billing, 3/50, Järnväg, motivet: 39x31


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday December 5 2016
at 19:57:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/11 20:54:32 1      100 kr
5/12 19:27:50 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: billing etsning etsningar grafik järnväg
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 9 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr